درسنامه جامع پرستاری ارتوپدی

ناموجود

دوستان و همکاران گرامی، پرستاران عزیز

بی‌تردید طبابت با قدمت هزاران ساله یک تلفیق بی‌نظیری از علم و هنر است و پزشکی امروز بسیار پیچیده و سریع در پرتو مطالعات و پژوهش‌ها به جایگاهی برجسته رسیده است. ارتوپدی که به اعتقاد من آمیخته‌ای از بهترین دانش‌ها و ظریف‌ترین هنرها می‌باشد، در سایه کار تیمی پزشکان و پرستاران و سایر درمانگران این حوزه از علوم پزشکی واجد ویژگی‌های حیات بخش در جامعه امروزین است.

آموزش‌های نو و مداوم، افزایش مهارت، کسب تجربه و بروز خلاقیت و نوآوری و تمرین مدیریت و رهبری، در درمان و به دست آوردن بهترین پیامد) (outcom
نقش اساسی دارند.

در ارتوپدی در تیم درمانی، پرستار و پزشک به دنبال یک هدف هستند .

بهترین درمان و بهترین پیامد برای بیماران میسر نمی‌شود مگر به همت و برنامه افراد تیم، که می‌بایست همیشه در آموزش و پژوهش باشند.

ایده‌ی کارگاه‌های ویژه و دوره‌ها (course) ویژه پرستاری با بهره‌گیری از اساتید (پزشک و پرستار) در مجموعه بیمارستان آتیه در انجمن پوتا توسط استاد ارجمندم دکتر خلیل علیزاده(جراح دست) که با ابتکار و خلاقیت به ارتوپدی کشور خدمت کرده، ارائه شد و با حمایت دکتر محسن توکلی (ریاست پوتا) و اساتید دیگر طی 3 سال دوره‌های نظری و عملی به تجارب ارزشمندی رسیده است که در کنار بحث‌ها می‌بایست به متن (Text) مناسب دسترسی داشته باشد و این مهم باعث گردید تا با کمک اساتید گرامی سخنران و پیگیری و نظارت سرکار خانم نوشین جان نثار (معاونت پرستاری) و ویراستاری موشکافانه سرکار خانم سودابه احمدلو و هماهنگی امور مربوطه توسط سرکار خانم فاطمه افشاری به کتاب حاضر برسیم. از الطاف اساتید گرانقدر، جناب آقای دکتر محسن توکلی ( رئیس پوتا) و جناب آقای دکتر عادل ابراهیم پور (جانشین پوتا و رئیس بخش ارتوپدی بیمارستان طالقانی) به خاطر ارائه مقدمه و اظهار لطفشان سپاس‌گزارم. همچنین از حمایت‌های همه جانبه جناب آقای جانی مدیر عامل محترم شرکت‌های آریا حکیم پارس و حکیم فارمد قدردانی می‌کنم.

در پایان از تلاش‌های جناب آقای محمد رضا آشتیانی مدیر مسئول انتشارات رسانه‌تخصصی نیز به خاطر همکاری‌های صمیمانه‌شان سپاس‌گزاری می‌کنم.

مولف و مترجم : دکتر ذبیح‌ا.. حسن‌زاده و همکاران برگزار کننده کارگاه‌های ارتوپدی

سال و نوبت چاپ : اول/ 1395

در حال حاضر در انبار موجود نمی باشد .