آلزایمر به زبان ساده

قیمت : 150/000 ریال

در دهه اخیر مطالعات زیادی در زمینه بیماری آلزایمر، راه های پیشگیری و درمان آن در دنیا انجام شده است. همچنین در جوامع مختلف علاوه بر توجه به سلامت جسمانی، توجه روزافزونی نسبت به حفظ عملکرد صحیح مغز و پیشگیری از بیماری های از بین برنده آن، مانند آلزایمر شکل گرفته است. آلزایمر بیماری است که شروع تدریجی و سیر پیشرونده ای دارد و باعث اختلال در تفکر و عملکرد ذهنی فرد می‌شود، به‌ طوری که در نهایت می تواند زندگی روزمره او را مختل ‌کند. در این بیماری، افراد توانایی به یاد آوردن، فکر کردن و قضاوت خود را از دست داده و برای مراقبت از خود دچار مشکل می شوند. از سوی دیگر، با گذشت زمان، همچنان که بیماری پیشرفت می کند، بیماران نیازمند کمک بیشتری خواهند شد.

شیوع ابتلا به آلزایمر در افراد زیر ۶۵ سال کمتر از یک‌درصد است. در سن ۶۵ سالگی به ۵ تا ۱۰درصد می‌رسد و به سرعت با افزایش سن، شیوع آن بالا می‌رود و به ۳۰ تا ۴۰ درصد در افراد ۸۵ ساله و مسن‌تر می‌رسد. مطالعات جهانی نشان داده است که در حال حاضر 8/46 میلیون نفر در سراسر جهان به زوال عقل مبتلا هستند و این تعداد تا سال 2050 میلادی، به 5/131 میلیون نفر به ویژه در کشورهای در حال توسعه می رسد. همچنین در ایران، با توجه به اطلاعات موجود تخمین زده شده نزدیک به 500 هزار نفر به آلزایمر مبتلا هستند.

در حال حاضر بیماری آلزایمر درمان قطعی ندارد و از درمان های کنونی به منظور کنترل روند بیماری و کاهش سرعت پیشرفت آن استفاده می شود. از این رو، آشنایی با روش های پیشگیری از بیماری، تشخیص به موقع آن و همچنین مراقبت های فرد مبتلا به آلزایمر در جامعه، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

 

 

مولفین: دکتر فرزاد اشرافی، دکتر بهداد بهنام، دکتر مهران عرب احمدی، دکتر علیرضا زالی، دکتر علی امینی هرندی، دکتر حسین پاکدامن

سال و نوبت چاپ : اول/ 1394

قیمت : 150000 ریال

برای سفارش این کتاب تماس حاصل نمایید