پنجمین راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی DSM 5

قیمت : 200000 ریال

بی‌تردید شناخت صحیح مولفه‌های روانی و اختلال در کارکردهای آنها، توانمندی‌ها و بینش متخصصان را افزایش می‌دهد تا ضمن ارائه مداخلات پیشگیرانه، درمان‌های مناسبی در خصوص بهبود اختلالات روانی اعمال نمایند.

دیرین زمانی است که متخصصان، نظام‌های طبقه‌بندی و تشخیصی اختلالات روانی را تدوین و بر اساس مطالعات و پژوهش‌های بالینی اصلاح کرده و تغییراتی اعمال نموده‌اند. آنها با التفات به پارادایم‌های علمی خود نظام‌های تشخیصی گوناگونی همچون نظام‌های تشخیصی با رویکرد طبقه‌ای یا بُعدی و ساختاری را ارائه نمودند. نظام‌های تشخیصی طبقه‌ای، اطلاعات بالینی باارزشی همچون ملاک‌های تشخیصی اختلالات، شیوع، سیر و نیز فرایندهای جنسیتی، سنّی، فرهنگی و خانوادگی موثر بر اختلالات در اختیار متخصصان قرار می‌دهند و روند درمان را تسهیل می‌نمایند. نظام‌هایICD  ، DSM و DSM-PC از جمله این دسته از نظام‌های طبقه‌بندی می‌باشند .

پنجمین راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM 5 ) در سال 2013 منتشر گردید و کتاب حاضر مجموعه‌ای از ملاک‌های تشخیصی این نظام طبقه‌بندی است. در این نظام طبقه‌بندی، برخی اختلالات اضافه شده، برخی کنار گذاشته شده‌اند و در مواردی جابجایی‌هایی دیده می‌شودجیل نگردید. 

 

 

مولف : انجمن روان پزشکان آمریکا

مترجم : علي كريمي، دکتر ناهید اشجع زاده، دکتر غلامرضا تدیّنی، دکترمحمد علی علوی، دکتر سعید فروزش، دکتر رابرت فرنام ، دکترعلیرضا ملکیان، بهرام جهانگیری، اسفندیار حیدری، فرحناز پورنواب،

نگار حقیقت

سال و نوبت چاپ : اول / 1394

قیمت : 200000 ریال

برای سفارش این کتاب تماس حاصل نمایید 

در حال حاضر این کتاب در انبار موجود نمی باشد .